Kamerzysta na ślubie – warto go wynająć czy nie?

Jeszcze kilka lat temu trudno było wyobrazić sobie wesele bez kamerzysty. Jednak z roku na rok coraz więcej osób pomija filmowanie wesel. Czy taki krok jest dobry? A może jednak warto wynająć kamerzystę na wesele? Sprawdzamy!

Kamerzysta na ślubie – zalety

Obecność kamerzysty na weselu to szansa na zatrzymanie najpiękniejszych chwil, które przeżywa w tym dniu Młoda Para. Kamerzysta towarzyszy młodym przez cały dzień, począwszy od przygotowań, po błogosławieństwo, uroczystość w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, czy wesele. Tym samym zapisuje wszystko, co tego dnia się dzieje na swoim sprzęcie i zapewnia nam pamiątkę na długie lata. Co więcej, kamerzysta korzysta z profesjonalnego sprzętu, który zapisuje chwile w wysokiej jakości. Dzięki temu film, który otrzymamy, również będzie się dobrze oglądało, ponieważ odzwierciedli wszystkie barwy oraz dźwięki. Nie sposób również pominąć faktu, że kamerzysta to doświadczona i wykwalifikowana osoba, której nie umkną wszystkie najważniejsze momenty, ale również takie, które dzieją się pod wpływem impulsu. Dzięki jego pracy mamy szansę przeżywać swój dzień ślubu, ile tylko chcemy, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

kamerzysta na wesele Bielsko
kamerzysta na wesele Bielsko

Kamerzysta na ślubie – wady

A co z wadami? Dlaczego obecność kamerzysty na ślubie może okazać się złą decyzją? Do największych wad zalicza się fakt, że obecność kamerzysty co niektórych stresuje. Jeśli Młoda Para nie jest obyta z kamerami, może czuć skrępowanie i sprawić, że cały film z tej uroczystości nie wyjdzie tak dobrze, byśmy chcieli. Jednak warto w tym miejscu wspomnieć, że z kamerami można się oswoić. Wystarczy trochę potrenować, kręcić więcej filmików ze swoim udziałem, a później wystąpienie przed kamerami przyjdzie nam z łatwością. Poza tym dobrą praktyką jest niezwracanie uwagi na obecność kamerzysty. Jeśli będziemy zachowywać się naturalnie, to wszystko przebiegnie bezproblemowo, a my zapewnimy sobie piękną pamiątkę z dnia ślubu. Niektórzy za wadę uznają również koszt, jaki trzeba ponieść za obecność kamerzysty. Jednak czy warto jego obecność traktować jako koszt? W końcu dzięki niemu będziemy mieć pamiątkę z dnia ślubu, która zostanie z nami już do końca naszych dni. Młode Pary często nie pamiętają tego, co dzieje się w dniu ślubu i dopiero dzięki ślubnemu filmowi mogą wszystko obejrzeć i przypomnieć sobie szczegóły. Bez kamerzysty nie ma filmu, a więc nigdy więcej nie będziemy mogli wrócić do wydarzeń z tego wyjątkowego dnia.

Kamerzysta na wesele Bielsko – Warto wynająć kamerzystę na wesele czy też nie?

Ostateczna decyzja należy do każdego z nas. Jednak widać, że wynajęcia kamerzysty na ślub niesie ze sobą wiele korzyści. Skoro bierzemy ślub raz w życiu, to warto zapewnić sobie z niego piękną pamiątkę nie tylko w postaci zdjęć, ale również ślubnego wideo. Kamerzysta jest jedyną osobą, która dołoży starań, by zapewnić nam film w jak najlepszej jakości. Zmontuje go odpowiednio, zachowa to, co było najpiękniejsze tego dnia i zapewni nam dużą dawkę pozytywnych wrażeń z jego wielokrotnego odtwarzania. Dlatego jak dla nas obecność kamerzysty nie tylko warto rozważyć, ale bez niego ciężko sobie wyobrazić taką uroczystość.