aaawesele.pl

Artykuły

Najbardziej wyjątkowy dzień życia nie musi kosztować fortuny

 
Większość z nas rozważając ślub musi niestety liczyć się z całkiem pokaźnymi kosztami: suknia ślubna, garnitur, sala weselna, zespół muzyczny, obrączki. Do tego dochodzą często koszty fryzury ślubnej i makijażu. Jak można zmniejszyć te koszty?

Jednym ze sposobów jest jak najwcześniesze rezerwowanie wszelkich terminów i zostawienie sobie wystarczająco dużo czasu na poszukiwania ładnej i niedrogiej sukni ślubnej czy garnituru. W najbardzie popularnych salach weselnych, terminy bywają zarezerwowane na rok z góry. To samo tyczy się sobotnich poranków w najlepszych salonach fryzjerskich czy zakładach kosmetycznych.

Innym sposobem by obniżyć koszty weselnych przygotowań są serwisy zakupów grupowych np. Groupon. W serwisie pojawiają się niedrogie i ciekawe oferty na zakup obrączek ślubnych, makijaż ślubny, zabiegi kosmetyczne takie jak oczyszczanie twarzy, czy mikrodermabrazja. Serwis Groupon oferuje zniżki nawet do 70% pierwotnej ceny produktów, czy usług. Jak to możliwe? Zasada jest prosta. Groupon kontaktuje się z określonym usługodawcą np. salonem kosmetycznym, zamawiając kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset zabiegów makijażu. Hurtowa ilość zabiegów pozwala wynegocjować bardzo korzystną cenę. Następnie Groupon odsprzedaje dużo tańsze zabiegi kosmetyczne poprzez swoją stronę internetową. Dzięki temu klienci portalu mogą zaoszczędzić pokaźne sumy pieniędzy. Z kolei firmy, które współpracują z serwisem mogą liczyć na reklamę wśród coraz liczniejszej grupy klientów tego rodzaju zakupów. Jak wiadomo, zadowolony klient często wraca z powrotem i dokonuje powtórnego zakupu, dlatego przedsiębiorstwa oferują często bardzo niskie ceny, praktycznie rezygnując ze swojej prowizji sprzedażowej.